Gradska knjižnica Županja

Program 52. Šokačkog sijela

PROGRAM ŠOKAČKOG SIJELA - ŽUPANJA 2019. GODINE

„Oj Županjo, uvik si mi mila“

Subota, 23. veljače 2019.

10.30 sati - MALO ŠOKAČKO SIJELO (dvorana „Mladost“)

     Nastupaju:  Dječji vrtić Maslačak Županja,  Cjelodnevni boravak za odrasle osobe s intelektualnim i mentalnim oštećenjima GDCK Županja, Dječja skupine: KUD-a: OŠ “I. G. Kovačić“ Štitar, „Šokadija“ Strizivojna, “Graničari“ Gunja,  „J. Kozarac“ Posavski Podgajci, „Seljačka sloga“ Gradište „Sloga“ Đakovačka Satnica, „Sloga“ Račinovci,  „Đenka“ Đurići“, Kristal-Sladorana“ Županja i “Tomislav“ Županja, FA „Zdenac“ Garešnica“, Dječji folklorni ansambl KUD“-a „Kralj Zvonimir“ Knin - „Zvončići“ i HKPD „M. Gubec“ Tavankut, Vojvodina.

19.00 sati - KAZALIŠNA PREDSTAVA „MIRIS JORGOVANA“ - GAK Županja (dvorana „Mladost“)

 

Nedjelja, 24. veljače 2019.

12.00 sati -  POKLADNO JAHANJE – najava Sijela ulicama grada

20.00 sati – PROMOCIJA KNJIGE „SLAVONSKI ZLATOVEZ“, autor mr.sc. Janja  Juzbašić

       (Pastoralno kulturno središte župe Mučeništva sv. Ivana Krstitelja)

       Nastupaju: ŽPS KUD-a“Vranovci“ Bukovlje i „Druge“ KUD-a „Šokadija“ Strizivojna

21.00 sati – IZLOŽBA „SUVENIRI U ZLATOVEZU“ Udruga zlatovezilja iz Slavonije i Zavičajni

       muzej Stjepan Gruber Županja (Pastoralno kulturno središte župe Mučeništva sv. Ivana

       Krstitelja)

 

Ponedjeljak, 25. veljače 2019.

10.00 – 17.00 sati -  ETNOGRAFSKE RADIONICE „POZDRAV IZ ŽUPANJE“, voditeljica Marta

                                     Huber, mag.hist. mag. ethnol.et anthrop.  Zavičajni muzej Stjepan Gruber

19.00 sati - SIJELO PUČKIH PISACA (Šator Sijela, Trg kralja Tomislava)

 

Utorak, 26. veljače 2019.

19.00 sati - I. VEČER FOLKLORA (dvorana „Mladost“)

                                Nastupaju: KUD-a: „“Željezničar“ Osijek, „J. Kozarac“ Posavski Podgajci, „Branimir“

       Bošnjaci, „Đenka“ Đurići, «Tomislav» Županja, Prva pjevačka konjica „Sinđir“ Županja,

       Marija Pavković-Snaša i TS „Pravi put“ Strošinci

 

Srijeda, 27. veljače 2019.

18.00 sati – PREDSTAVLJANJE KNJIGE „KONJ I NJEGOV GOSPODAR“ (Husari, konjogojci,  

                       baštinici),autor Ivica Ćosić-Bukvin (Gradska knjižnica Županja)

19.00 sati - II. VEČER FOLKLORA (dvorana „Mladost“)

       Nastupaju: KUD-a: Ogranak „Seljačke sloge“ Drenovci, "J. Kozarac" Štitar

                                „Šokadija“ Stari Mikanovci, „S. Janković“ Šiškovci, „Mijat Stojanović“ Babina Greda i „Kristal-

                                Sladorana“Županja

 

Četvrtak, 28. veljače 2019.

10.30 sati - MALO LITERARNO SIJELO (Gradska knjižnica Županja)

                      Uz literate naših Osnovnih škola, gost književnik Hrvoje Kovačević

11.00 sati –OTVORENJE SAJMA “ZLATNE NITI”- Turistička zajednica  Grada Županja

                   (Trg kralja Tomislava)

             17.00 sati - GLAZBENA RADIONICA TRADICIJSKIH GLAZBALA (Dječji vrtić Maslačak)

             18.00 sati – SKUPNA IZLOŽBA SLIKA ČLANOVA LUŽ-a -  Galerija „LUŽ ’08.”

19.00 sati – „ŠOKAČKI CUŠPAJZ“  - Hrvatski radio Županja (Šator Sijela, Trg kralja Tomislava)     

                   Nastupaju: Ivica Oršolić, Marica Gregurević, Eva Radovanović, Snaše iz Beravaca i TS

      „Slavonski suton“

 

 

Petak, 1. ožujka 2019.

09.00 sati – SAJAM “ZLATNE NITI”- Turistička zajednica Grada Županja (Trg kralja  Tomislava)

            17.00 sati - GLAZBENA RADIONICA TRADICIJSKIH GLAZBALA  (Dječji vrtić Maslačak)

            19.00 sati - OTVORENJE SIJELA  I „ŠOKAČKI CVIT 2019. “ (dvorana „Mladost“)

Nastupaju: KUD-a: «Tomislav» Županja i „Kristal-Sladorana“ Županja, „Ogranak Seljačke sloge“ Drenovci, PVA Ethnotine Zagreb i TS „Kristali“ Županja

 

Subota, 2. ožujka 2019.

09.00 sati – SAJAM “ZLATNE NITI”- Turistička zajednica Grada Županja (Trg kralja Tomislava)

17.00 sati - GLAZBENA RADIONICA TRADICIJSKIH GLAZBALA (Dječji vrtić Maslačak)

19.00 sati - III. VEČER FOLKLORA- gostujući ansambli (dvorana „Mladost“)

      Nastupaju: KUD „Sveti Juraj“ Duga Resa, Wiliamovice Poljska, HKUD „Herceg Stjepan“ Ljubuški,

      BiH, KUD „Breza“ Breza, BiH i sudionici Glazbena radionica tradicijskih glazbala

 

Nedjelja, 3. ožujka 2019.

09.00 sati - SVINJOKOLJA (Caffe-bar „Ambar“)

09.00 sati – SAJAM “ZLATNE NITI”- Turistička zajednica Grada Županja (Trg kralja Tomislava)

             12.00 sati - ZABAVNI PROGRAM TS „Begeš“ (centralna pozornica)

13.00 sati - POKLADNA POVORKA – ulicama grada –(tržnica)

19.30 sati – POP-ROCK SIJELO -  (Trg kralja Tomislava)

                      

Ponedjeljak, 4. ožujka 2019.

19.00 sati - VEČER UZ TAMBURU (dvorana „Kristal-Sladorana“)             

                       Nastupa: Tamburaški orkestar Općine Semeljci

Utorak, 5. ožujka 2019.

19.00 sati - SELJAČKA ZABAVA (Sportska dvorana OŠ Ivana Kozarca)

       Nastupa: TS „Vranac“ Vinkovci